Kde postavit srub nebo roubenku

Plánujete stavbu srubu, ale zvažujete kde? Možností je celá řada, například u lesa, na samotě, na okraji vesnice, apod. Každá z těchto variant má svá pro a proti, které je potřeba zvážit. Vysněná stavba by měla svým charakterem zapadat do okolní krajiny nebo zástavby.

Srub je sám o sobě velmi unikátní a zaslouží si jedinečné umístění. Je to stavba, která se hodí k přírodě, ideální pro ni je volná krajina, blízký les, pastviny, rybník. Tak si budete moci užívat klidu a žít v souladu s přírodou. Je ale mnoho zákazníků, kteří si nechají postavit srub na kraji vesnice, v blízkosti jiných domů. Tato varianta je samozřejmě také možná, ale je vhodné architekturu srubu uzpůsobit okolní zástavbě a ideálně k němu mít velký pozemek. 

Pokud byste svůj srub měli stavět v CHKO, kde jakákoliv výstavba podléhá přísným regulím dané oblasti, je nutné, dříve než se pustíte do jednání o vašem vysněném bydlení, zjistit si regulativ dané oblasti. Většinou je ale srub pro CHKO vhodný, jen budou třeba například některé předepsané úpravy. 

Roubenka se svým charakterem hodí například do vesnické zástavby starších domů. Vynikne ale i v přírodě, obklopena třeba sadem nebo jinými stromy. V naší galerii můžete načerpat inspiraci, kde zákazníci své domy postavili a staví.

Ještě nemáte vlastní srub?

Rádi byste měli vlastní srub či roubenku, ale nevíte, jak na to? Pak se na nás neváhejte obrátit. Zajistíme vám kompletní proces výstavby, tedy od posouzení prvotního záměru, přes zpracování architektonické studie, projektové dokumentace, vyřízení stavebního povolení až po samotnou výstavbu a to jak ve fázi hrubé stavby až po stavbu na klíč.