Technologie výroby roubenek

Našim cílem při výstavbě roubenek je spojit tradiční stavební materiál s požadavky dnešní doby. Tohoto dosahujeme díky moderní výrobní technologii a použití vysoce kvalitního dřeva.

Výroba našich roubenek probíhá na dřevoobráběcím zařízení, které je složené z počítačově řízeného centra K2 od společnosti HUNDEGGER a profilovacího zařízení REX, které umožňuje kvalitní a velmi přesné opracování dřeva a tím zajišťuje vysoký standard výroby. 
Díky této technologii jsme schopni vyrobit téměř jakýkoliv tesařský spoj a plnit i ty nejnáročnější požadavky našich zákazníků na individuální řešení jejich budoucího bydlení. Jsme tak schopni vyrobit roubenku tradičního vzhledu a uspořádání, včetně různých ozdobných prvků, stejně tak i moderní roubenou dřevostavbu, kde se například může kombinovat dřevo s kamenem a velkými prosklenými plochami. Díky použití lepeného dřeva či cedru pro nás není problém vyrobit poloroubenou stavbu, kdy část domu je zděná a část dřevěná.

Montáž roubenek u zákazníka probíhá podle přesné výrobní dokumentace a její doba je 2-3 týdny. Jednotlivé trámy jsou k sobě spojované pomocí vrutů.

Pokud se chcete o našich roubených domech dozvědět více, neváhejte nás kontaktovat.

 

Používané materiály

Západní červený cedr

Červený cedr dovážíme z Kanady - z Britské Kolumbie. Cedr má vysokou odolnost vůči vlhkosti, hnilobě a škůdcům a jde tak o velice odolné dřevo. Roubenky z cedru tak není zapotřebí povrchově upravovat. Cedr je dřevo výjimečné krásy, kdy v neošetřeném stavu má nádhernou strukturu kombinovanou s paletou teplých měkkých tónů, od lehkého jantaru až po tmavomedovou hnědou. Žádný umělý materiál nemůže nahradit přirozený vzhled cedru. Zůstává stále lehce aromatický a jeho charakteristická vůně dodává cedrovým roubenkám neopakovatelné kouzlo.

 

Lepená finská borovice

Lepené dřevo se ve Finsku vyrábí již po řadu desetiletí. Při výrobě se vždy lamely borovice otočí tak, aby eliminovaly praskání a kroucení. Zároveň je dřevo před lepením vysušené na rovnovážnou vlhkost okolí a tím se podstatně snižují problémy se sedáním stavby, které jsou téměř eliminovány. Vzhledem k tomu, že použitá lepidla jsou zdravotně zcela nezávadná, dostáváme materiál, který zachovává původní krásu borovice a zároveň odpadají nedostatky plného trámu, jako je sedání a praskání. Borovicové dřevo má světlou barvu s nádechy červenohnědé barvy jádra stromu. Charakteristické jsou časté a poměrně velké suky, které dřevu dodávají jedinečný vzhled s nádechem divokosti. Ideální vnitřní povrchová úprava je nátěr přírodním olejem, který ještě více zvýrazní přirozenou krásu borovice.

Lepený smrk

Jde o variantu k lepené finské borovici, se kterou má smrk shodné vlastnosti a výhody lepeného dřeva a liší se zejména vzhledem. Smrkové dřevo má světlou barvu, která je shodná pro celý průřez stromu. Suky ve dřevě jsou poměrně malé a jejich výskyt je menší než u borovice. Pokud tedy chcete mít přirozeně světlý interiér a nechat vyniknout vnitřní zařízení domu, je pro Vás smrk ideální volbou.